pasta
Pet’s Kitchen’s doğum günü organizasyonlarını hayvan sahipleriyle birlikte düzenliyor ve bu özel günleri yemekleriyle unutulmaz hale getiriyor.

Hediyeler, pastalar, şarkılar, oyunlar… Evet bahsettiğimiz tam olarak bir doğum günü partisi. Hangimiz sevmezdi ki koca bir pastaya konan yaşımız kadar mumu üflemeyi? Günün sonunda verilen hediye paketlerini yırtarak açmayı… Biz insanlar çok şanslıyız, sadece doğum günümüzde değil kendimizce anlamlandırdığımız her güne bir pasta, hediye, parti sığdırabiliriz. Mutlu olmak, hediye almak için bin bir türlü bahane üretebiliriz.

Peki ya tüylü dostlarımız? Kediniz ya da köpeğinizin de mutlu olmaya, en az sizin kadar şımartılmaya ihtiyacı yok mu? Doğum gününde güzel bir pasta yemeyi o da hak etmiyor mu? Evet, cevap çok net! Ve bunun için yapmanız gerek tek şey “Pet’s Kitchen’s”ın leziz tariflerini petinizle buluşturmak!

“Petlerin doğum günü kutlanır mı?”demeyin, Pet’s Kitchen’s ile iletişime geçin!

Biz hayvan sahipleri birazcık çatlağız. Dengemiz yok. Onlara olan duygularımızı bin bir yolla anlatmak istiyoruz. Doğum günü partileri de bu yollardan biri. Ama söz konusu köpeklere, kedilere mamaları dışında bir şeyler yedirmek olunca ister istemez hepimiz dikkatli olmaya çalışıyoruz. Sonuçta onlar oldukça hassas canlılar ve yediğimiz gıdaların hepsi onlar için ne yazık ki faydalı değil. Pet’s Kitchen’s ürünlerinde dikkat edilen en önemli nokta da hayvanların gıdalara olan hassasiyetleri. Çünkü, patiler için en zararsız mutfağın sahibi Nur Sönmez şeker-tuz-katkı maddesiz kullanmadan, hayvanların sağlıkla tüketebileceği ürünler hazırlıyor ve veteriner hekim onayı alıyor. Bilirsiniz biz insanlarda bile gıdalar aynı etki etmez. Yani kimisi ceviz yer kaşınır kimisi karpuz yer kabarır. Her insanın hassasiyeti, yapısı farklıdır. Aynı kedi ve köpek dostlarımızda olduğu gibi. Gelin Pet’s Kitchen’s ürünlerini, işleyişini sahibi Nur Sönmez’den dinleyelim.

 Minicik bir kraker tanesinin bile gözlerine yansıttığı mutluluğu görmek paha biçilemez bir duygu.

Her hikayenin kahramanı vardır!

“Mutfak aşkım kedim Bal’ı sahiplenmem ile birlikte bir anda Pet’s Kitchen’s hikayesinin başlamasına neden oldu. Uzun soluklu bir araştırma döneminden sonra veteriner hekimlerimiz ile sağlıklı tarifler hazırladık ve Pet’s Kitchen’s’ın ilk adımlarını attık. Benim için önemli olan doğru bir şekilde hayvanlara lezzetli atıştırmalıklar hazırlamak. Bu yüzden biraz hassas davranıyorum. Bilirsiniz, beslenme konusunda doğru bilinen yanlışlar çok fazla. Özellikle internette çok fazla bilgi kirliliği var. Konunun öğrenmeye her daim açık olduğunu ve kalıplaşmış bilgilerden uzak olduğunu düşünüyorum. Örneğin; sarımsak çoğu sitede zararlı bir madde olarak gösterilse de köpeklerimize yeteri miktarda verdiğimizde anti – bakteriyel etki göstermekte olan bir bitkidir. Yüksek oranda A vitamini içeren ciğer gibi. Bunun gibi hassas noktalara dikkat ederek, veteriner hekimimizle her daim iletişimde olarak hayvanlar için harika ürünler hazırlıyoruz.

Menümüzde patili dostlarımız için farklı ve faydalı birçok kraker çeşidimiz, keklerimiz, atıştırmalık ürünlerimiz ve doğum günü pastalarımız var. Onların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak şeker – tuz – katkı maddesi kullanmadan sağlıkla tüketebileceği ürünler hazırlıyoruz. Önceliğimiz can dostlarımızın her zaman sağlıklı ve mutlu olmaları bu yüzden mutfağımızda kasabımızın taptaze etlerini, sebze ve meyvelerin en doğalını kullanıyoruz.

simit

Ürünlerimizin hepsini patili dostlarımızın sağlığını ve ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımızdan dolayı bu zamana kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadık. Sipariş aşamasında can dostlarımızın alerjisi ya da farklı rahatsızlıkları hakkında hayvan sahiplerinden bilgi aldıktan sonra siparişlerimizi tamamlıyor, paketleri hazırlıyoruz. Köpeğinin hasta olduğunu söyleyen, krakerlerimizi görünce deliye dönen birçok hayvanın sahibinden çok tatlı dönüşler aldık. Krakerlerin içine bir tutam sevgi koyduğumuzdan dolayı klinikte hiçbir şey yemeyen, midesini üşütmüş kedi ve köpeklerin bile ürünlerimizi yediğini göz önüne alırsak sağlıklarını riske atacak hiçbir şey yapmadığımızı kanıtlamış oluruz. Şunu da belirtmek isterim ki, eğer hassasiyeti ya da farklı bir rahatsızlığı olan müşterilerimiz varsa veteriner hekimlerimizle iletişime geçtikten sonra ürünlerimizi hazırlıyoruz. Eğer böyle hassasiyeti olan patili dostlar için veteriner hekimlerimiz riskli olabileceğini söylerse ya farklı ürünlerden hazırlıyoruz ya da ürün vermiyoruz. Bizim için her şeyden önemlisi o canın mutluluğu ve sağlığı.”

Yaratıcısını da tanıyalım…

Böylesine güzel bir projenin başlamasına öncülük eden Nur Sönmez’den bahsetmeden yazımızı bitirmek istemiyorum. Kendisi çocukluktan bu yana veteriner hekim olmak isteyen, Türk Müziği Konservatuarı’nı kazanıp Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunu olan bir hayvansever. İçindeki müzik, hayvan ve mutfak aşkını nişanlısının desteği ile bir araya getirmiş ve Pet’s Kitchen’s hikayesinin kahramanı olmuş. Sönmez, “Her sabah fırından alınan sıcacık ekmeğin baş kısmını kopararak büyüdüğümden fırınlar bana hep mutluluk vermiştir. İlerisi için hayalim kedi ve köpeklerimiz için fırın açmak. Kapısında dört ayaklı dostlarımızın taze kraker sırasına girdiği sıcacık bir dükkân :)” diyen kalbine pati izi değen hayvan dostlarından biri. Belki bu küçük mutfak ileride krakerlerin, pastaların, keklerin petler tarafından kapışıldığı kocaaa bir fırın haline gelir, ne dersiniz? 🙂

Sipariş vermek için: 
  • Facebook Pets Kitchens
  • İnstagram @petskitchens
  • Twitter @petskitchenss
  • Mail petskitchens@gmail.com
  • Telefon 0539 683 86 23

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.