İzmir’de doğmuş, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirmiş ve kariyerine Boyner Genel Merkez’de devam etmekte olan bir hayvansever Burcu Eriş. Yıllardır sokaklardaki canları besleyen, Feride ve Nane isimli iki muhabbet kuşu bir de Asya adında köpeği olan Eriş, hayvanlar üzerine bir mağaza olmamasından dolayı duyduğu eksiklik üzerine Göktürk Pati Evi’nin kapılarını açmış. Gelin mağazacılık kariyerindeki tüm birikimlerini Göktürk Pati Evi için yani hayvanların mutluluğu için kullanan Burcu Eriş’ten bu hikayeyi dinleyelim…

Göktürk Pati Evi hikayesi nasıl başladı?

Senelerdir sokak dostlarımızı beslemeye giderim. Ormandan evlat edindiğim kızım Asya sayesinde hayvanlar üzerine mağazaların eksikliğini fark ettim. Halen mağazacılık hayatıma Boyner Genel Merkez’de devam ettiğim için bu defa da kolları hayvanlar üzerine sıvadık. Birçok hizmeti kaliteden ödün vermeden bir arada vermenin gururunu yaşıyoruz. Çünkü günümüzde pet sektörü her iki taraf için de ticari ilerliyor ne yazık ki. Zaten Göktürk Pati Evi’ni kurmamızın bir amacı da buydu. Her şeyin önüne dostlarımızın iyi olmasını koyuyoruz. Güven bizim için çok önemli. Hizmet verirken kendimizi hayvan sahiplerinin ve dostlarımızın yerine koyuyoruz, onların neye ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyoruz çünkü.

İşe, seyahate, tatile gittiğinizde dostlarınızın bakımı için evinize geliyoruz. İstediğiniz zaman diliminde evcil dostunuzun yemeğini yediriyor, onu gezdiriyor ve birlikte oyun oynuyoruz. Aynı zamanda temizlik ve bakımını da yapıyoruz.

Hizmetlerinizden bahsedelim…

Patili dostunuzun sağlıklı yetişmesi için kilo kontrolü çok önemlidir. Kilo kontrolü için tüketilen mama kadar evcil hayvanlarınızın yaptığı egzersizler de çok önemli. Bu yüzden Göktürk Pati Evi’nde patinizin ihtiyacı olan yürüyüş, koşu egzersizleri bulunuyor ve hayvanlar gözetim eşliğinde bu hizmetlerden faydalanabiliyor. Bunun dışında, profesyonel eğitmenlerimiz sayesinde köpek otelimizde müşterilerimizin eğitim ihtiyacını karşılıyor, köpek-sahip ilişkisini destekliyoruz.

Göktürk Pati Evi

Köpeğimde olan ürünler başka köpeklerde olmasın diyen hayvan sahiplerimiz için, uzman tasarımcılarımız tarafından tasarlanan ürünler sattığımız pet butiğimizde ayrıca kuaför hizmeti de veriyoruz. Özel antibakteriyel corian malzemeden hazırladığımız pet banyomuz, hayvan sahiplerinin vazgeçilmezi oldu. Tabii bu hizmetlerin yanında pet taksimiz ile Türkiye’nin her yerine güvenli, rahat ve mutlu bir ortamda ulaşım sağlıyoruz.

Peki ya sosyal sorumluluk projeleriniz…

Besleme gruplarımız ile ormana beslemeye gidip mama bağışında bulunuyoruz. Ormanda yaşayan dostlarımıza kulübeler, mama kapları yapıyoruz. Sevgililer Günü gibi özel dönemlere değinerek “satın alma sahiplen” düşünseli ile billbord görselleri giydiriyoruz. Sevgililer Günü’nde içimize çok sinen bir proje yaptık mesela. Dostlarımızın hediye olmadığını vurguladık. Bu proje ile sahiplendirmenin önemini vurgulamaya çalıştık. Özellikle özel günlerde daha çok sosyal projeler yapıyoruz. Umarım farkındalık yaratabilmişizdir.

 

 

 

 

 

 

2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde eğitim gören Yağmur Ağcaoğlu, Bobby ve Yosun adında iki köpek ve Bıdık adında kör kedi sahibidir. Mezun olduktan sonra hayvan sağlığı dergilerinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptıktan sonra Kalbimdeki Patiler sitesini kuran Ağcaoğlu, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çekmektedir. Ayrıca çocuklar için hazırlanmış ilk Köpek Irkları-1 çocuk kitabını çıkarmıştır.